GRUPĖ „VELVET“ APIE NETIKĖTĄ SĖKMĘ:

„Viskas gavosi geriau nei tikėjomės“

Nuotrauka iš asmeninio grupės archyvo

Grupės „Velvet“ gyvenimas – lyg filmo scenarijus. Siužeto linija, prasidėjusi mokyklos kamurkėje, beveik po metų klaidžiojimo coverių laukuose ir savito muzikinio skambesio ieškojime, pasiekė savo kulminaciją, atnešusią dar mokyklos suoluose tuo metu buvusiems grupės „Velvet“ nariams muzikinį pripažinimą. Visiems gerai žinoma autorinė grupės daina „Medžiai melagiai“ 2019 metais išsiveržė lyg ugnikalnis ir tapo ne tik lietuviškuoju hitu, skambančiu visuose radijo imtuvuose, bet ir nauju konkurentu ilgalaikėms, lietuvišką turinį kuriančioms grupėms. Nors grupė teigia, kad kūrybinių idėjų semiasi iš gamtos, tačiau savo muzikinio stiliaus neapibrėžia ir pabrėžia, jog kiekvieno grupės nario jausmai susideda į kūrybą.

Grupė „Velvet” išskirtiniu paprastumu pasižymi ne tik savo dainų eilėse, melodijose, bet ir muzikiniuose klipuose. O kojas jau spėjo apšilti ir muzikiniuose konkursuose bei projektuose, tokiuose kaip „Kitokie Pasikalbėjimai“, „Sapiens Music“. Atlikėjai muzikinių vaizdo klipų „KLIPVID“ apdovanojimuose laimėjo publikos simpatijos apdovanojimą, kurio prizą skyrė investicijai į muzikinio klipo kūrybą, kuris vos prieš savaitę išvydo dienos šviesą.

Nors atlikėjų veikla pandemijos metu buvo priverstinai sustojusi dėl įvestų karantino ribojimų, šiandien grupė „Velvet“ su MusicLab kūrybine komanda dalinasi savo išgyvenimais, ateities planais ir net greitu metu planuojamo pirmojo grupės „Velvet“ albumo leidyba. Kviečiame skaityti apie netikėtą sėkmę ir mokykloje idėjiškai susikūrusią grupę, šiandien renkančią milijonus peržiūrų „YouTube“ platformoje.

Nuotrauka iš asmeninio grupės archyvo

Esate dar mokyklos laikais organiškai susibūrusi grupė. Kaip gimė grupė „Velvet“? Kokia buvo Jūsų muzikinio kelio pradžia?

Grupė „Velvet“ gimė būgnininko Mykolo bei gitaristo Tado iniciatyva, kada jie grodavo mūsų gimnazijos muzikos kambarėlyje bei įvairiuose mokyklos renginiuose.

Savo grupės gyvavimo pradžią žymite 2018 metais. Koks buvo pirmas pasispardymas ant scenos?

2018 metais buvo grupės pradžia su panašia sudėtimi, kokia ji yra dabar, tačiau ankstyvoji „Velvet“ gyvavo jau nuo 2017 metų. Pirmasis pasirodymas, aišku, buvo mokykloje, mokyklos apdovanojimuose, kuriuose grojome Baltojo Kiro „Lūpytes“. Galime teigti, jog toks trumpas pasirodymas labai patiko publikai, kas mus ir pastūmėjo groti bei pradėti daugiau kurti savą muziką. Na, o 2018 metais, kai į mūsų grupę atėjo vokalistė Saulė, turėjome koncertą tai pat mūsų mokykloje.

Kokia grupės pavadinimo „Velvet“ atsiradimo istorija?

Susikūrus grupei pirmoji vokalistė sugalvojo šį pavadinimą, jis patiko visiems nariams, o jai išėjus iš grupės, kito pavadinimo, kuris atspindėtų mus, nesuradome.

Ar nuo pat pradžių grupė buvo linkusi į autorinių dainų atlikimą? Kada kūrybiniai vėjai tapo neatsiejama grupės „Velvet“ dalimi?

Nuo pat pirmos repeticijos Tadas ir Mykolas mėgino kurti savą muziką, tačiau, kaip ir visi pradedantys atlikėjai, dažnai atlikdavo ir coverius – Nirvana, Mac DeMarco, Pearl Jam, Baltasis Kiras, Garbanotas Bosistas.

Dauguma Jūsų pažintį vienas su kitu pradėjo dar mokyklos suole. Ar artimas tarpusavio ryšys tampa problema kūrybiniame darbe? Ar pasitaiko interesų konfliktų repeticijų metu? Kaip su tuo tvarkotės?

Vienas kitą pažįstame jau labai seniai, todėl artimas ryšys mums problemų nekelia – kaip tik padeda kūrybiniame procese. Normalu, jog dirbant grupėje ir praleidžiant daug laiko kartu pasitaiko nesutarimų, išsiskiria nuomonės, tačiau visada stengiamės atrasti kompromisą, kuris tiktų visiems.

Kaip gimsta Jūsų dainos? Kas rašo žodžius, muziką?

Mūsų dainos gimsta įvairiai. Kalbant apie muziką, dauguma melodijų yra sukuriamos repeticijų metu, o kitos gimsta Tadui grojant naktimis. Žodžius kuria Tadas ir Saulė.

Savo dainose dažnai naudojate su gamta susijusius frazeologizmus. Ar galima teigti, jog gamta yra Jūsų kūrybos šaltinis?

Iš dalies galima taip sakyti, tačiau neapibrėžiam savęs nei muzikos stiliuje, nei dainų tekstuose.

Dažnai pradedantys muzikos atlikėjai savo kūryboje teikia pirmenybę angliškiems tekstams. Ar buvo kilusi mintis kurti angliškus tekstus, taip bandant prasiskinti kelią tarptautinėse muzikos džiunglėse?

Esame sukūrę dvi angliškas dainas, kurių negrojame koncertų metu, nes kol kas savęs atliekančių angliškas dainas neįsivaizduojame.

Daina „Medžiai melagiai“ tapo tikru hitu Lietuvoje. Kaip gimė ši dainą? Kaip manote, kas lėmė tokį didelį dainos pasisekimą? Ar yra slaptas receptas kuriant hitus? Su kokiais sunkumais teko susidurti?

Tadas vieną vakarą turėjo ruoštis matematikos atsiskaitymui, tačiau vietoj to pasirinko gitarą, su kuria netikėtai sukūrė „Medžių melagių“ priedainį. Kitą dieną repeticijoje Tadas pagrojo dainos motyvą – jis iš karto visiems patiko. Tą pačią repeticiją sukūrėme ir pabaigėme visą dainą. Manome, kad tokį dainos pasisekimą lėmė tiesiog sėkmė. Aišku, dainos žodžiai labai paprastai įsimenami, melodija lengvai pasilieka galvoje. Su šia daina viskas gavosi labai paprastai, tačiau ypatingai.

Daina „Medžiai melagiai“ ne tik sužavėjo auditoriją išskirtinu tekstu ir sąskambiais, tačiau ir dar nematytu muzikos klipu. Kaip gimė tokio išskirtinio muzikinio klipo idėja? Su kokiomis kliūtimis teko susidurti?

Klipas gimė dėka mūsų gero draugo Alano Cibulsko, kuris padėjo mums įgyvendinti mūsų svajonę – sukurti klipą. Didelių kliūčių neturėjome, nebent tai, kad filmuoti klipą pradėjome 5 ryte ir skubėjome įamžinti saulėtekį.

Dainos „Medžiai melagiai“ muzikinis klipas laimėjo vaizdo klipų „KLIPVID“ apdovanojimuose publikos simpatijos apdovanojimą, kurio prizas buvo 1000 eur. Gal skyrėte jį tolimesnei savo muzikai?

Gavę prizą visi kartu nusprendėme, kad jį investuosime į kitą muzikinį klipą, kurį jau galite pamatyti mūsų YouTube kanale.

Neseniai išleidote naują dainą kartu su video klipu „Sustok, Palauk“. Kaip gimė ši daina? Ar tai yra Jūsų grupės karantino darbo vaisius?

Ši daina gimė pernai, repeticijos metu, kuomet visi grupės nariai pradėjo groti šios dainos melodiją ir tuo metu Saulė galvojo žodžius. Visi kartu sprendėm kaip geriau ir gavosi toks variantas, kokį dabar galima išgirsti. Mes labai norėjome greitu metu išleisti šią dainą su vaizdo klipu, tačiau atėjo karantinas, todėl viskas kuriam laikui buvo sustoję.

Muzikos industrija grupės akimis. Kokia ji? Ar galite teigti, kad perpratote ją?

Mūsų akimis muzikos industrija pasirodė draugiška bei trokštanti naujovių, tačiau perprasti jos dar nespėjome.

Viename savo interviu minėjote, jog niekas iš grupės narių nepasiima lyderio pozicijos. Ar turite muzikos vadybininką, jei ne ar jo netrūksta? Kas užsiima Jūsų grupės vadyba?

Ilgą laiką neturėjome vadybos ir tekdavo darbu pasiskirstyti po lygiai, tačiau neseniai prie mūsų grupės prisijungė du vadybos atstovai – Ignas Baltaragis ir Matas Belzus. Todėl šiuo metu galime koncentruotis į muziką bei artėjančius koncertus.

Jei galėtumėte atsukti laiką atgal, kokį sau patarimą duotumėte, prieš leisdami savo pirmąją dainą?

Kol kas sau jokių priekaištų neturime, nes viskas gavosi geriau nei tikėjomės

Jūsų grupė ne tik išsiskiria unikalia muzika, bet ir muzikiniais klipais. Kas slepiasi už kadro? Kokia svarbą suteikia muzikinis klipas muzikos atlikėjams?

Muzikantų profesija nėra vien garso kūrimas. Muzikiniai klipai geriau leidžia perteikti dainos mintį, pritraukti klausytojus geriau pažinti atlikėjus, jų stilių.

Ką patartumėt pradedantiems muzikos atlikėjams, norintiems išleisti pirmuosius video klipus?

Nežiūrėti į tai atmestinai, skirti daug laiko ir stengtis perduoti norimą mintį.

Teko pasirodyti tokiuose projektuose kaip „Kitokie Pasikalbėjimai“ ir „Sapiens Music“. Kokios industrinės patirties iš jų pasisėmėte?

Visų pirma, profesionalumo bei komandinio darbo, taip pat paprastumo bei žmogiško bendravimo.

Muzikos ir muzikinių klipų leidimas reikalauja nemažų investicijų. Ar patys asmeniškai investuojate į savo muzikos leidybą?

Neskaitant kelių muzikinių konkursų laimėjimų, į savo muzika bei klipus investuojame patys.

Jūsų nuomone, su kokiomis problemomis susiduria jauni atlikėjai?

Dažnai jie būna neišgirsti ir neįvertinti dėl patirties muzikos industrijoje trūkumo.

Ar karantinas ir besitęsianti pandemija paveikė grupės darbą?

Iš pradžių tikrai paveikė, ilgai negalėjome susitikti, repetuoti, kadangi nesame vienas asmuo, o 5 žmonių grupė. Tačiau visa tai išėjo į naudą, nes dar labiau išsiilgom kūrybos, žmonių, kurie mūsų klauso. Na, ir dabar pasistengsim atsigriebt už praėjusius metus!

Muzikos industrija atsigauna. Ar vasarą kvepia naujais grupės „Velvet“ koncertais?

Visiškai teisingai, naują muziką seks ir grupės koncertinis turas Lietuvoje, tad pasirodymų tikrai netruks.

Ar artimoje ateityje planuojate išleisti pirmąjį grupės „Velvet“ albumą?

Greitu metu planuojame išleisti savo pirmąjį, ilgai lauktą albumą. Tikslios datos dar nežinome, tačiau viliamės, jog liepos pradžioje su šiuo albumu galės susipažinti mūsų klausytojai bei tikimės, jog dar nieko nežinančius žmones apie mus, albumas taip pat sudomins.

________
PANAŠŪS STRAIPSNIAI
________